Появата на мобилното приложение Pokemon Gо накара масовата аудитория да се взира по-сериозно в екрана на телефона си. Мобилната игра вече има повече сваляния от Tinder, а скоро ще има повече мобилни потребители дневно от Twitter.
Каква точно е тази сензация?
Практически, това е игра със свободен достъп, която използва вашата локация, или така наречената добавена реалност. Това продължава да е стандартната Pokemon игра, в която потребителят лови мистични същества (наречени покемони), отново ги тренира и мери сили с останалите участници.
Къде е разликата?
Този път действието не се развива от дивана или на автобусната спирка, докато чакате градския транспорт. Pokemon Go използва GPS системата на мобилния ви телефон и позволява да ловите създанията, разхождайки се до определен обект около вас. За да хванете въпросното същество, трябва да се разходите до определена зона близо до вас и да го откриете. Точно тук идва и интересната част. Някои покемони се появяват на случайни места, но за други ще трябва да се разходите до бензиностанцията, където най-често се крие огненият покемон, тревният покемон се разхожда в паркове, а призрачният излиза само през нощта. Дори тренировката изисква да отидете до местния фитнес, където да подобрите качествата на уловените любимци. Не е необходимо да се взирате постоянно в телефона, защото той ще вибрира, когато има покемон близо до вас. Най-запалените потребители могат да закупят дори Pokeball часовник, който се свързва през Bluetooth-a на телефона.
Как се заражда идеята?
Идеята се ражда през 2013 година, когато покойният вече Сатору Иуата (изпълнителен директор на Nintendo) и Тсунеказу Ишихара от компанията Pokemon, решават да си партнират с Google, пускайки предизвикателство за 1 април с името Pokemon Challenge. Предизвикателството е, че в местонахождението на всеки потребител има 150 покемона, които трябва да бъдат уловени. Тази шега се превръща в истинска игра около 3 години по-късно. Първоначалните планове за стартиране са насочени към Австралия и на 6 юли Pokemon Go трябваше да запали геймърите от другия край на света, след това приложението трябваше да бъде валидно в Северна Америка, Европа и едва тогава в Азия. Единственият проблем е, че интересът е огромен и изпълнението на този проект не може да се случи толкова лесно. Много потребители имат проблеми с логването, активирането на софтуера и дори с изпълнението на тази игра. Ето защо проектът се замразява, докато малките бъгове не бъдат изчистени. И пускането на официалната версия е насрочено именно за тази седмица.
- Редакторски рейтинг
-
The best device GAME!
-
Общо рейтинг
- Рейтинг от потребителите
-
The best device GAME!
-
Общо рейтинг
Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.
Категории
Новини
- 5 причини за наддаване на тегло по време на цикъл 22.09.2023Ниски нива на магнезий
- Линда Петкова: Идеята за политика ми е странна 22.09.2023Българите са много чернобели като хора
- Български ало-измамници отново арестувани в Гърция 22.09.2023Българка прибра 14 500 евро и злато
- Задържаха 10 от "Ислямска държава", планирали атентат 22.09.2023Те са задържани в Измир
- Откриха изчезналия хеликоптер, пилотът е починал 22.09.2023Машината е паднала в дере на 1-2 км от мястото на излитане
- Нестандартни истории от АФП: Тоалетна, която знае всичко за теб, или олимпиада по мързел 22.09.2023Мъж плува в морето с питон на врата си
- ЦСКА 1948 и Черно море завършиха 1:1 22.09.2023
- Почина дете с диабет, религиозна група му забранила инсулина 22.09.2023Сектата е дадена на съд
- Предлагат да не спират тока на енергийно бедни 22.09.2023Промените в Закона за енергетиката въвеждали нов вид неравенство
- Тенденции в маникюра за есента 22.09.2023Вижте какви са те
Последни публикации
Последни коментари
- Ваня за Как да боядисаме вътрешна стена
- Дидо за Как да боядисаме вътрешна стена
- Бистра за Как да боядисаме вътрешна стена
- Силвия Тодорова за Как да боядисаме вътрешна стена
- Силвия за Как да боядисаме вътрешна стена
Остави коментар